kotły centralnego ogrzewania

UD-MAX

Kocioł UD-MAX należy do urządzeń grzewczych z górnym spalaniem paliw stałych. Korpus wodny kotła jest konstrukcją spawaną z blachy kotłowej atestowanej. Kocioł posiada możliwość zamontowania opcjonalnie ruszt wodnych. Straty cieplne kotłów do otoczenia skutecznie ogranicza płaszcz izolacyjny, wykonany z kaset blaszanych wyłożonych wełną mineralną. Palenisko w przedniej części wyposażone jest w szczelnie zamykany drzwiczki paleniskowe i zasypowe.

Cechą i jednocześnie zaletą tych kotłów jest:

- Ułatwiona obsługa, szczególnie w zakresie czyszczenia
- Mała powierzchnia zajmowana przez kocioł w kotłowni

piece z podajnikiem

piece na ekogroszek BLACHA KOTŁOWA 6mm
Wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali kotłowej w gat. P265GH o grubości 6 mm
(od mocy 90 kW grubość blachy 8 mm oraz 10 mm)


kotly centralnego ogrzewania Kolor
Standardowo piece wykonywane są w kolorze RAL 6029
Za dodatkową opłatą piece wykonywane są w kolorze przedstawionym na modelach
oraz z blachy ocynkowanej.


kotly co Gwarancja
Gwarancja 6 lat na szczelność połączeń spawanych, 2 lata na urządzenia elektryczne.


kociol co Serwis
Gwarancyjny i pogwarancyjny


piece co Sterownik
W całej gamie kotłow UD-MAX zastosowany jest sterownik PROTONpiec co Cena
Cena zawiera:
- kocioł
- dmuchawa i sterownik + 400zł do ceny kotła


Przeznaczenie kotłów UD-MAX

Kotły typu UD-MAX przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 stopniC. Znajdują zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły typu UD-MAX mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN- 91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym.

Dobór kotłów do instalacji grzewczych.

Podstawą doboru kotła do instalacji centralnego ogrzewania jest bilans cieplny ogrzewanych pomieszczeń. Wydajność cieplna nominalna kotła powinna być wyższa 15-20% od obliczonego zapotrzebowania ciepła ogrzewanych pomieszczeń.

Rodzaj paliwa zalecany do stosowania dla kotłów typu UD-MAX to miał węgla kamiennego, stosowanie gorszych gatunków węgla powoduje spadek sprawności cieplnej. Węgiel asortymentu miał należy zasypywać w stanie lekko zwilżonym (wilgotność około. 20%) Miał winien mieć określoną granulację, powinien tworzyć strukturę gruzełkowatą, przepuszczalną dla powietrza. Zbyt drobny miał będzie się źle palił lub nawet proces palenia zaniknie. Na ogół miał węglowy przechowywany na powietrzu pod zadaszeniem spełnia wymagania wilgotności. Spalanie mokrych trocin lub mokrego drewna jest niedopuszczalne, powoduje przedwczesne zniszczenie kotła.

Opis budowy kotła Cała konstrukcja wykonana jest z blach stalowych łączonych spawem elektrycznym. Kocioł składa się z części paleniskowej i konwekcyjnej. Palenisko wykonane jest w kształcie prostopadłościanu od dołu zamknięte rusztem wywracanym. Poniżej rusztu znajduje się szczelnie zamknięty popielnik. Palenisko przedniej części wyposażone jest w szczelnie zamykane drzwiczki paleniskowe i zasypowe.

Część konwekcyjna kotła wykonana jest z trzech kanałów poziomych umożliwiających przepływ spalin z komory paleniskowej do czopucha i przewodu komina. Powierzchnie poziome kanałów konwekcyjnych są odpowiednio pochylone, co zapobiega się gromadzenia gazów. Z górnej części ostatniego kanału wyprowadzono czopuch. Konstrukcja kotła umożliwia okresowo czyszczenie powierzchni wymiany ciepła przez otwór wyczystny umieszczone w przedniej części kotła oraz przez drzwiczki zasypowe, paleniskowe i popielnikowe. Wszystkie drzwiczki oraz pokrywy wyczystek wyposażone są w uszczelki ze szczeliwa szklanego o przekroju 15x15mm i w czasie pracy kotła muszą być szczelnie zamknięte.
Drzwiczki paleniskowe zabezpieczone są podwójną duszą. W górnej części kotła umieszczone są króćce zasilania i termomanometru. W dolnej tylnej części kotła umieszczony jest króciec wody powrotnej a w przedniej dolnej części króciec spustu wody. Wentylator doprowadzający powietrze do kotła oraz mikroprocesorowy regulator umieszczone są nad górna ściana kotła lub na dole . Między wentylatorem a rynną powietrza umieszczona jest specjalna przysłoną, któraś otwiera się automatycznie w chwili uruchomienia wentylatora. Powietrze z wentylatora doprowadzone jest do komory spalania oraz pod ruszt do popielnika. Wokół komory paleniskowej, powietrze rozprowadzone jest ceownikiem , których otwory skierowane są pod odpowiednim kątem w stosunku do komory. Ilość dostarczanego powietrza do kotła jest zmienna, regulowana mikroprocesorowym regulatorem ściśle w funkcji temperatury wody. Na ogól w pierwszej fazie palenia (do 5-6 godz.) dopływ powietrza pod ruszt może być częściowo przydławiony a po tym okresie otwarty.

Po osiągnięciu wymaganej temperatury regulator wyłącza wentylator.
W przerwach między następnym załączeniem, regulator automatycznie powoduje kontrolne przedmuchy.
Parametry te ustawione są fabrycznie w oparciu o doświadczenie i w zasadzie nie wymagają zmiany.

Regulator wyposażony jest w czujniki kontroli pracy i awaryjnego wyłączenia kotła.
W sytuacjach awaryjnych, np. po przekroczeniu temp. wody 95°C, świeci czerwona pulsująca lampka Alarm oraz włącza się sygnalizacja dźwiękowa i pompa obiegowa.

Na życzenie klienta, kocioł może być wyposażony w regulator z programatorem, umożliwiającym zaprogramowanie automatyczne zmian temperatury kotła w różnych godzinach. Po zakończonym procesie palenia i spadku temperatury w kotle do 35°C, regulator wyłącza pracę wentylatora i pompę obiegową (jeżeli była załączona). Użytkownik winien dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi regulatora.

W kotłach, producent wprowadza na bieżąco zmiany konstrukcyjne, doskonalące ich funkcjonowanie. Dostarczone kotły w drobnych szczegółach mogą odbiegać od zaprezentowanych w instrukcji lub ofercie.

Cennik

Powierzchnia
do ogrzania (m2)
    
kW
      
    
UD-MAX
23% VAT
50
    
10
    
2850   1850
80
    
12
    
2900   1900
100
    
15
    
2950   1950
120
    
17
    
2990   1990
150
    
20
    
3050   2050
200
    
25
    
3150   2150
250
    
30
    
3200   2200
300
    
35
    
3600   2600
350
    
40
    
4300   3200
450
    
50
    
5400   4400
Oblicz rat