EKO-MAX PELLET

kociol na ekogroszek i drewno

Kocioł EKO-MAX PELLET wyposażony jest w palnik pelletowy z automatyczną zapalarką i rusztami samoczyszczacymi. Konstrukcja pieca oraz zastosowanie kanałów pionowych umożliwiają bardzo rzadkie czyszczenie kotła.
Zastosowano unikalne rozwiązanie bezstopniowej modulacji mocy palnika. Im bardziej zbliży się do temperatury zadanej kotła tym mniej pobiera granulatu. Palnik współpracuje z termostatem pokojowym utrzymując żądaną wartość temperatury w mieszkaniu, obsługa ograniczona jest jedynie do uzupełniania opału w zasobniku i okresowego wybierania popiołu.

Konstrukcja palnika sprawia, że nie występują przegrzania kotła przy braku zasilenia elektrycznego gdyż dawka spalanego granulatu jest niewielka, następuje samoczynne wyłączanie i włączanie palnika.

BLACHA KOTŁOWA 6mm

Wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali kotłowej w gat. P265GH o grubości 6 mm
(od mocy 90 kW grubość blachy 8 mm oraz 10 mm)

KOLOR

Standardowo piece wykonywane są w kolorze RAL 6029
Za dodatkową opłatą piece wykonywane są w kolorze wybranym przez klienta.

GWARANCJA

Gwarancja: 8 lat na szczelność połączeń spawanych, 2 lata na urządzenia elektryczne.

SPRAWNOŚĆ KOTŁA

Sprawność kotła na poziomie 88%

CZYSZCZENIE KOTŁA

Dzięki kanałom pionowym czyszczenie kotła odbywa sie przez mała klapkę czyszczakową z boku kotła.

KOMORA DODATKOWA

Kocioł wyposażony jest w dodatkową komore do palenia tradycyjnego.
W komorze zastosowane są ruszta wodne umieszczone nad paleniskiem automatycznym.Palnik pelletowy PB

palnik na pellet

Palnik serii PB to sprawdzone rozwiązanie przeznaczone do spalania granulatu w jakości DIN, DIN+. Dzięki zastosowaniu wielopunktowego doprowadzenia powietrza pierwotnego i wtórnego do komory spalania dochodzi tzw spalania wirowego, zapewniając najwyższa czystosc spalin.
Wyposażenie palnika w automatyczne rozpalanie i wygaszanie palnika w kotle, sterowane termostatem pokojowym, automatyczne czyszczenie paleniska z popiołu, dzięki ruchomemu rusztowi sprawia, że obsługa kotła ogranicza sie jedynie do uzupełniania opału w zbiorniku.Sterownik RK-2006LPG2

sterownik na pellet

Regulator RK-2006LPG2 jest urządzeniem przeznaczonym do regulacji temperatury kotłów z palnikiem na pelety. Wysokość temperatury kotła utrzymywana jest na poziomie zadanym przez użytkownika poprzez sterowanie wentylatorem nadmuchu oraz podajnikiem zasypowym lub podajnikiem dozującym współpracującym z wbudowanym podajnikiem wewnętrznym (stokerem).

Regulator umożliwia sterowanie pompą obiegu CO i pompą CWU. Regulator posiada także możliwość automatycznego zapalania paliwa.

Regulator posiada wyjście [D] pozwalające na podłączenie za pośrednictwem modułu UM–1 dodatkowego sygnalizatora alarmu lub mechanizmu czyszczącegokociol na ekogroszek i drewno

Cennik


Powierzchnia
do ogrzania (m2)
    
kW
      
    
EKO-MAX PELLET
8% VAT
    
EKO-MAX PELLET
23% VAT
100
    
15
    
7 450 zł
    
8 460 zł
150
    
20
    
7 550 zł
    
8 600 zł
200
    
25
    
7 880 zł
    
8 960 zł
250
    
30
    
9 496 zł
    
10 800 zł
300
    
35
    
9 800 zł
    
11 170 zł